بکگراند لایه باز تم یلدا

بکگراند لایه باز تم یلدا

۱۲طرح لایه باز دکور و آبجکتهای لازم برای مراسم یلدا به صورت دانلودی و با سبک کلاسیک و سنتی دیزاین شده با رزولیشن ۳۰۰ دی پی آی وابعاد ۳۰ .۲۰ با فرمت کار psd
قیمت : 197000تومان کلیک کنید!
بک گراند لایه باز فارغ التحصیلی

بک گراند لایه باز فارغ التحصیلی

بکگراند جشن شکوفه ها به صورت پی اس دی و کاملا لایه باز در ابعاد ۳۰ . ۲۰ و رزولیشن کار ۳۰۰ دی پی آی مناسب طراحی تم جشن شکوفه ها عکس مدارس و مهد ومراسم و جشن شکوفه ها برای دختران و پسران با شروع مدارس و آغاز سال تحصیلی برای کودکان مراسم و جشن برگزار می شود به همین مناسبت ما طرح هایی را با همین موضوع آماده و طراحی کرده ایم .بکگراند جشن فون مدرسه در طرح هایی جدید با رنگ آمیزی جذاب برای کودکان اجزای مشاهده شده در تصویر به صورت لایه باز و مجزا از هم هستند و قابل ادیت در نرم افزار فتوشاپ که شما میتوانید تغییرات دلخواه در این بکگراند های لایه باز به صورت PSD هستند ایجاد کنید. و عکس دانش آموزان را در این طرح ها مونتاژ کنید.طراحی کار با رنگ آمیرزی وایت و روشن می باشد . مراسم مذکور برای دانش آموزان کلاس اول برگزار میشود. اجزای :کتاب،مداد،تخته سیاه،کتابخانه پنجره ،رنگین کمان،گل،شکوفه،صندلی،کره زمین،بادکنک پارکت،پرده،برگ و… فایل لایه باز ویژه مهر ماه کارهای رویت شده فون مدرسه به همراه متن و فونت psd با جذابترین رنگها دراین (محصول با کد ۱۰۰۱۲) بصورت دانلود پس از پرداخت وجه می باشد.( تم بکگراند ویژه مدارس)
قیمت : 130000 تومان کلیک کنید!

مفهوم White Balance

مفهوم White Balance
21 سپتامبر 13

 

مفهوم White Balance

 

 

 

 

 

اگر با تدوین فیلمهای قدیمی آشنایی داشته باشید . ممکن است فیلترهایی شیشه ای را به خاطر بیاورید که برای اصلاح نورهای نامناسب فیلم مورد استفاد قرار می گرفتند .بیشتر کابران توجه چندانی به حذف نورهای زائد زرد و نارنجی و گاهی آبی (به ویژه در هنگام عکاسی در فضایی بسته )توجه چندانی نمی کنند . اما نکته در اینجاست که امروزه در دنیای دیجیتال .با شناخت ویژگی White Balance به راحتی می توان نور تصویر را تنظیم نمود .

دمای رنگ (شدت درخشش نور )

علت این که روی عکسهایی که زیر نور لامپ تنگستن گرفته می شود هاله ای از نور زرد و نارنجی می افتد (یا وقتی از نور لامپ مهتابی استفاد می شود این هاله آبی رنگ می شود )این است که نورها حامل مفهومی به نام دمای رنگ هستند. هر چه دما پاین تر باشد .رنگها به سمت قرمز تمایل پیدا می کنند.و دماهای بالاتر رنگ عکس را به سمت آبی هدایت می نمایید.منابع نور متفاوت باعث انتشار دماهای رنگی متفاوت شده ودر نتیجه رنگهای گوناگونی را می توان روی عکس اعمال کرد .

در دنیایی عکاسی دیجیتال .می توان با سنسورهای نوری میزان انتقال نور تصویر را به رنگی خاص تعیین نمود .در این مقاله نحوه و میزان تنظیم نور و رنگ را خواهیم آموخت.

تنظیم White Balance به صورت دستی

مهمترین نکته برای انجام این تنظیمات که شیئی سفید رنگ را در اتاق مبنای رنگ سفید برای دوربین تعریف کنیم. بدین ترتیب دوربین قادر خواهد بود محاسبات باقیمانده را برای شدت نور سایر اشیاء انجام دهد. در اکثر دوربین های امروزی امکان تنظیم White Balance(یا تنظیم آن در منو های موجود در دوربینتان)محاسبات لازم برای White Balance در دوربین انجام خواهد شد.بعد از این تنظیمات .هر عکسی در اتاق گرفته شود .دارای نور و رنگ طبیعی خواهد بود .

نکته:رنگ خاکستری طبیعی . در واقع خاکستری ۱۸ درصد است که در آن همه نورها در آن به صورت یکسان منعکس می شوند.

هشدار:

مطمئن شوید شیئی که قرار است نور را بازتاباند در سایه قرار نگرفته است و به خوبی در معرض منبع نوری واقع شده است .

اگر نور بازتابانده شده از یک دیوار صیقلی مد نظر شماست . مطمئن شوید که شئی مبنا نور دریافتی از دیوار را باز می تاباند . مراقب منابع نور ترکیبی باشید. در چنین وضعیتی شاید لازم باشد که برای هر منبع نور تنظیمات مستقل انجام شود .

مراقب نور مهتابی باشید .با توجه به این که نور فلئورسنت کل طیف نوری را پوشش نمی دهد .عکسی که می گیرید ممکن است نتیجه دلخواه شما را در بر نگیرد .

تنظیمات از پیش تعریف شده :

برای اینکه تظیم نور با دردسر کمتری انجام شود .و هر با نیازی به  تنظیم نور به صورت دستی نباشد .در اکثر دوربینهای دیجیتال تنظیماتی ازپیش تعریف شده با نام های نظیر Tungsten.Sunny. Cloudy. Florescentو… جای گرفته اند. بنابرین در جاهایی که لازم است می توانید از این تنظیمات استفاده نمایید.

 

در تصویر یک. عکس با استفاده از گزینه Auto WB  گرفته شده است .منبع نور اتاق را دو لامپ زرد تشکیل می دهد و تاثیر آن را بر عکس مشاهد می کنید . اما عکس دو با استفاده از تنظیم Tungsten WB گرفته شده و به همین دلیل از نور مناسبی بر خوردار است .

تنظیم خودکار White Balance

از جمله فاکتور های که در دوربینهای دیجیتال به عنوان عاملی برای رقابت و برتری مد نظر گرفته می شود Auto WB است . با توجه به مدل دوربینهای دیجیتال این ویژگی در برخی از دوربین ها بهتر از سایرین عمل می کند . برای آزمایش این موضوع دوربین خود را در حالت Auto WB تنظیم کرده و عکسهای زیر منابع نوری مختلف را بگیرید .اگر نتیجه راضی کنند بود هموار می توان به این ویژگی در حالات مختلف اعتماد کنید .

برف

علیرغم وجود ویژگی Auto WB عکس های صحنه های برف معمولا هاله ای از نور آبی را در خود منعکس می نماید .برای رفع این مسئله دوربین را در حالت Custorn WB قرار داده و نور سفید را با  برف تنظیم کنیید. بدین ترتیب نور آبی ناپدید خواهد شد .

اگر دوربین شما از  Custorn WB پشتیبانی نمی کند . می توان در محیط   Photoshop Elernents  با استفاده  از گزینه >Color>Color Cast  Enhance به تنظیمات مطلوب خود برسید .

خلق جلوه های نوری

از White Balance می توان برای ایجاد نورهای مصنوعی نیز استفاده کرد به عنوان مثال می توان نور دوربین را برای یک لامپ فلورسنت تنظیم کرد وبعد در یک فضای باز عکس گرفت .در نتیجه عکسها حال و هوای غروب را پیدا خواهد کرد

می توانید همین تجریه را برای نورها و رنگهای مختلف بیازمایید.

توضیحات
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو