بکگراند لایه باز تم یلدا

بکگراند لایه باز تم یلدا

۱۲طرح لایه باز دکور و آبجکتهای لازم برای مراسم یلدا به صورت دانلودی و با سبک کلاسیک و سنتی دیزاین شده با رزولیشن ۳۰۰ دی پی آی وابعاد ۳۰ .۲۰ با فرمت کار psd
قیمت : 197000تومان کلیک کنید!
بک گراند لایه باز فارغ التحصیلی

بک گراند لایه باز فارغ التحصیلی

بکگراند جشن شکوفه ها به صورت پی اس دی و کاملا لایه باز در ابعاد ۳۰ . ۲۰ و رزولیشن کار ۳۰۰ دی پی آی مناسب طراحی تم جشن شکوفه ها عکس مدارس و مهد ومراسم و جشن شکوفه ها برای دختران و پسران با شروع مدارس و آغاز سال تحصیلی برای کودکان مراسم و جشن برگزار می شود به همین مناسبت ما طرح هایی را با همین موضوع آماده و طراحی کرده ایم .بکگراند جشن فون مدرسه در طرح هایی جدید با رنگ آمیزی جذاب برای کودکان اجزای مشاهده شده در تصویر به صورت لایه باز و مجزا از هم هستند و قابل ادیت در نرم افزار فتوشاپ که شما میتوانید تغییرات دلخواه در این بکگراند های لایه باز به صورت PSD هستند ایجاد کنید. و عکس دانش آموزان را در این طرح ها مونتاژ کنید.طراحی کار با رنگ آمیرزی وایت و روشن می باشد . مراسم مذکور برای دانش آموزان کلاس اول برگزار میشود. اجزای :کتاب،مداد،تخته سیاه،کتابخانه پنجره ،رنگین کمان،گل،شکوفه،صندلی،کره زمین،بادکنک پارکت،پرده،برگ و… فایل لایه باز ویژه مهر ماه کارهای رویت شده فون مدرسه به همراه متن و فونت psd با جذابترین رنگها دراین (محصول با کد ۱۰۰۱۲) بصورت دانلود پس از پرداخت وجه می باشد.( تم بکگراند ویژه مدارس)
قیمت : 130000 تومان کلیک کنید!

عکاسی از دنباله نور

 

              

 

تکنیک زیبایی را درعکاسی می آموزیم بنام اپن فلش

 

عکاسی از دنباله نور

یکی  ار اولین سوژهای که دوران نوجوانی سعی می کردم از آن عکس بگیرم .دنباله های نوربود که در جاده ها و خیابانهای شلوغ شب ازچراغ ماشین ها برجا می ماند .این مدل عکس ها را در یک مجله عکاسی دیده بودم و بسیاری اشتیاق داشتم من هم از این چنین سوژه هایی عکس بگیرم.دنباله نورسوژه ای مرسوم برای عکاسان بسیاری بیشماری به حساب میآید و می توان به عنوان بستری مناسب برای تمرین عکاسی از آن نام برد – به ویژه برای کسانی که میخواهند از حالت اتوماتیک دوربین خارج شده و به صورت دستی تنظیمات دلخواه خود را انجام دهند و در نور کم و سرعت عکسبرداری طولانی دوربین خود را به خدمت بگیرند . در بحث زیر . نمونه هایی از چنین عکسهای مشاهد کرده و نکات لازم برای گرفتن این تصاویر را خواهید آموخت.

ابزار لازم   

دوربیتی که بتواند چنین لحظاتی را ثبت کند .محدود به گونه ای خاص نیست. اما لازم است دوربین مورد نظر امکانات لازم برای تنظیم exposure را داشته باشد- به ویژه این دوربین ها باید بتواند امکان تعریف زمانی طولانی تر برای شاتر را در اختیار عکاس قرار دهد .در نتیجه دوربین شما توانایی عکاسی در حالت دستی را داشته باشد(این ویژگی درتمام دوربینهای DSLRs و بسیاری از دوربینهای آماتور به چشم می خورد)وجود سه پایه (یا هر ابزاری که دوربین را مهار کرده و ثابت نگهدارد)نیز ضروری است.همانطور که بزودی متوجه خواهید شد .مدت زمان طولانی در فرایند عکاسی در شب صرف می شود .بنابراین طی بسته شدن شاتر .باید از هر لرزش دوربین باید اجتناب کرد .سایه بان لنز گرچه الزامی نیست ولی اگر این وسیله را هم داشته باشید.آنگاه خواهید توانست که از پرتوهای نا خواسته نور اجتناب نمایید.گاهی اوقات منبع نوری که به سمت دوربین میآید .پرتوهای اضافی تولید می کنند که بر کیفیت عکس شما تاثیری نامطلوب می گذارند.

 

               

 

اصل اولیه اپن فلش:

مهمترین اصل برای عکاسی از دنباله های نور ُ پیدا کردن زاویه دیدی است که دنباله نور براحتی در طی حرکتشان قابل رویت باشد .بعد از آن باید ُ زمانی طولانی برای بسته شدن دیافراگم دوربین تعریف کرده و از لحظه های که دنباله نوری در کادر شما ظاهر میشود .باید دکمه شاتر را فشار دهید .گرچه فرایند واقعی که هنگام ثبت چنین عکسهای میفتد بسیاری طولانی تر و پیچیده تر از این چند جمله ساده است .اما ایده کلی همین است که خواندید.

تجربه :

گرچه نکاتی بسیاری در این شیوه از عکاسی وجود دارد.اما مسئله برای گرفتن یک  عکس حرفه ای در این رابطه کسب تجارب متعدد است .زیبایی عکاسی دیجیتال این است که بدون نیاز به هزینه برای صرفه تجربه (خرید فیلم .چاپ  و..)می توان شاتهای بسیاری را ثیت کرد.

تنظیم کادر:

شاید مهمترین نکته انتخاب جایگاه مناسب باشد. در اینجا به ارائه نکاتی می پردازیم که می توان راهنمایی مناسب برای شما به شمار آید.

زمانبندی و نور:

برخی افراد تصور می کنند که نیمه شب زمان مناسبی برای ثبت چنین عکسهای است .اما به نظر من بعد از غروب و قبل از طلوع خورشید .زمان مناسب برای این نوع عکاسی بشمار می رود.درچنین لحظاتی نه تنها نور چراغ های ماشین ها را ثبت می کنید .بلکه نور محیطی آسمان نیز فضای زیبا برای اثر شما ثبت می نماید .شاید در محلی که زندگی می کنید به این نتیجه برسید که ترافیک ماشین ها از غروب دنباله های نوری کافی را برای عکس شما ایجاد می نماید.

پرسپکتیو خلاقانه :

در بیشتر عکسهای زیبای که در این زمینه گرفته شده انددوربین معمولی درارتفاعی بلند تر از قد انسان واقع شده است.بنابراین سعی کنید از نمای بالا به صحنه نگاه کنید.

تعیین کادر مناسب:

قوانین متداول تنظیم کادر دراین شیوه از عکاسی نیز کاربرد دارد .در تصاویر باید نقاط مورد توجه لحاظ گردند.قوانین سوم باید رعایت شوند.چشم را با خطوطی هوشمندانه روی عکس هدایت کنید .تصویر اصلی و زمینه باید در عکس ادغام شود.

تنظیمات:

میزان بازبودن وسرعت بسته شدن دیافراگم –ای کاش می توانستم اعدادی را ارائه کنم که حالات گوناگون راپوشش می داد. اما سرعت حرکت ماشینها و میزان نور محیطی.تنظیمات متفاوتی می طلبد.

بنابرین فقط همین قدر می توانم بگویم که سرعت شاتر بین ۱۰ تا ۲۰ ثانیه (زمان عبور ماشین از کادر )و اندازه دهانه دیافراگم باید در بازهای متوسط (شروعش می توان Nf  باشد) تنظیم گردد. بهتر است از اعداد بالا کار را شروع کرده و چند عکس بگیرید.در صورتی که نتیجه رضایت بخش نبود .تنظیمات را به دلخواه خود تغییر دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

به خاطر داشته باشید که بزرگی دهانه دیافراگم تاثیری در عمق میدان خواهد گذاشت .اگر عددی بزرگتر برای دهانه دیافراگم در نظر بگیرید.عمق میدان دید را کاهش داده و بخش عمده ای موجود در کادر به صورت محو ثبت خواهد شد.

هیستو گرام:

نکته ای که همواره باید مراقب آن باشیداین است که کلیه منابع نور موجود در کادر (اعم از تیر چراغ برف.نورهای جلوی ماشین .نور چراغ خطر و …)روی عکس تاثیر می گذارند.نورهای شدید باعث حواس پرتی شده و چشمان بینده را از نقاط میدانی دور می کنند ودر نتیجه از کیفیت هنری عکس می کاهند.

یکی ازروشهای که برای  آزمایش شدت نور در عکس به کار می رود .برسی هیستوگرام عکس است .در صورتی که در عکس منبع نوری شدید وجود داشته باشد.حاشیه راست نمودار هیستوگرام آن خیلی بالا می رود.

انتخاب ISO:

 از حداقل میزان موجودی برای ISO استفاده کنید .این کار باعث می شود مه عکس حداقل نویز ممکن را داشته باشد.

استفاده از RAW:

اگر دوربینتان از حالت RAW پشتیبانی می کند . حتما از آن استفاده کنید .این کار باعث خواهد شد که بعد از عکاسی بتوانید اصلاحات لازم را به شکل حرفه ای روی آن اعمال کنید.

تنظیم فوکوس به صورت دستی :

در نور ضعیف دوربینها ممکن است که بتواند به سختی ناحیه ای درست را برای تمرکز انتخاب نمایید.بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد این است لحظه بسته شدن شاتر .نقط تمرکز دوربین نادرست تنظیم شود.بنابراین تنظیم فوکوس دوربین را در حالت دستی قرار داده و آن را به شکلی مناسب تنظیم نماید.

زمانبندی شات:

 روش کلی برای زمانبندی مناسب به این صورت است که به محض ورود ماشین به درون کادر منتخب شما شاتر را فشرده وبه محض خروج ماشین .آن را رها کنید .این موضوع کاملا تجربی است و بعد از چند عکس زمانبندی مناسب خود را خواهید یافت.

استفاده از حالت BULB:

 در بسیاری از دوربینها دیجیتال . حالتی به نام BULB وجود دارد که با استفاده از آن می توانتا هر لحظه ای که اراده کنیید شاتر را باز نگهدارید .این ویژگی برای عکاسی از دنباله های نور . بسیار مفید واقع می شود و می توان به شکلی دقیق یه زمانبدی دلخواه خود رسید .

توضیحات
چه امتیازی می دهید؟
5 / 5.00
[ 1 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو