برای کمک به کودکان سرطانی اینجا کایک کنید
آموزش آتلیه در منزل

آموزش آتلیه در منزل

بنر-فایل-دانلودی-اینجا-کلیک-کنید کلیه این آموزش ها به زبان فارسی توسط گروه گرافیکی مد تهیه شده است ۱-آموزش حرفه ای نورپردازی و رتوش حرفه ای تصاویر با استفاده از فتوشاپ ۲-آموزش تنظیم و کنترل رنگ در عکس و تصویر ۳- چگونگی رتوش و صاف کردن پوست در فتوشاپ ۴- چگونگی تغییر رنگ ، مو، چشم ، لب و رژگونه ۵- چگونگی نورپردازی بر روی پوست و چهره ۶- کوچک کردن گوش ، بینی ، حجم دادن لب و تغییر حالت ابرو ۷-آموزش حرفه ای برش مو های پریشان در فتوشاپ ۸-آموزش عکس پرسنلی وویا عکس ۳در۴ و… با توجه به افزایش بی رویه هزینه عکسبرداری در آتلیه های سطح شهر و از سوی دیگر افزایش کیفیت دوربین‌ تلفن‌های هوشمند و دوربین‌های معمولی، بر آن شدیم تا نحوه‌ی آموزش آتلیه را به شما هم وطنان با کمترین هزینه اموزش دهیم ضمنا با یادگیری این آموزش تا ۵۰ درصد کار یک اتلیه را در منزل بخوبی یاد خواهید گرفت مباحث آموزش عبارتند از: ۱-آموزش میکاپ و زیباسازی چهره در این آموزش ما با ترفند جدید و خاصی که مختص به گروه گرافیکی مد است ، با استفاده از نرم افزار فتوشاپ چهره خود را آرایش و جذاب تر نشان دهید ، ما در این آموزش به نکات و ترفند هایی اشاره می کنیم که بسیار می تواند به جذابیت چهره شما کمک کند ، اگر تا به حال با نرم افزار فتوشاپ هم کار نکرده اید هیچ مشکلی نیست زیرا ترفند ها و نکات آموزشی در این ویدئوی آموزشی به زبان فارسی به نحوی گفته شده است که می تواند برای همه گیرا و مفید باشد. در ادامه با این نکات و ترفند ها زیر آشنا می شوید * چگونگی رتوش و صاف کردن پوست در فتوشاپ * چگونگی تغییر رنگ ، مو، چشم ، لب و رژگونه * چگونگی نورپردازی بر روی پوست و چهره * کوچک کردن گوش ، بینی ، حجم دادن لب و تغییر حالت ابرو * چگونگی گذاشتن موژه مصنوعی برروی چشم ۲-آموزش: عکس پرسنلی و پاسپورتی آموزش عکس پرسنلی در فتوشاپ را به زبان فارسی برای شما دوستان آماده کرده که با این اموزش بسیار ساده می توانید کاهش هزینه خوب برای خود و اطرافیان خود فراهم آورید شما اگه برای گرفتن عکس پرسنلی به آتلیه مراجعه فرمائید برای ۸ عکس پرسنلی شما باید ۱۲ هزار تومان پرداخت کنید در این اموزش به شما آموزش داده می شود به چه مراکزی مراجعه کنید و فقط با میلغ هزار یا دو هزار عکس پرسنلی خود را به چاپ برسانید شما در این آموزش یاد می گیرید: *نورپردازی روی عکس(روشن کردن عکس های تیره و یا عکس های بی کیفیت) *نحوه ی رتوش اتوماتیک حرفه ای تنها با چند کلیک(مخصوص عکس های سر مجلسی و عکس پرسنلی) *دور بر کردن سوژه(یکی از ترفندهای جدید فتوشاپ برای دور برکردن عکس) *چیدمان عکس پرسنلی و پاسپورتی(در برگ های استاندار قابل چاپ و تعداد عکس های موجود) ۳-آموزش جداسازی مو درفتوشاپ کسانی که با فتوشاپ کار کرده اند می دانند که یکی از وقت گیر ترین کارها در برنامه فتوشاپ جدا کردن مو از پس زمینه است؛ مخصوصا اگر مو هابصورت پراکنده باشد. فیلم آموزشی به زبان فارسی می باشد، این آموزش به دوستانی که در زمینه عکاسی مشغول به کار هستند کمک زیادی می کند تا کیفیت کار خود را بالاببرند و مشتریان خود را راضی نگه دارند,با روشی سریع به شما یاد می دهیم که چگونه موهای به هم ریخته را از پس زمینه جدا کرده و به پس زمینه ای دلخواهتان منتقل کنید. “با خرید این آموزش جدیدترین نرم افزار فتوشاپ را بصورت رایگان از ما دریافت کنید”
قیمت : 8000 تومان کلیک کنید!
فون لایه باز دکورکودک و تولد

فون لایه باز دکورکودک و تولد

دانلود فون لایه باز دکور آتلیه کودک و تم جشن تولد و جشن دندونی به صورت پی اس دی مناسب عکس کودک و نوزاددر ابعاد 30 .20 رزولیشن 300 دی پی آی (دانلود پس از پرداخت)
قیمت : 17000تومان کلیک کنید!

مفهوم White Balance

مفهوم White Balance
۳۰ شهریور ۹۲

 

مفهوم White Balance

 

 

 

 

 

اگر با تدوین فیلمهای قدیمی آشنایی داشته باشید . ممکن است فیلترهایی شیشه ای را به خاطر بیاورید که برای اصلاح نورهای نامناسب فیلم مورد استفاد قرار می گرفتند .بیشتر کابران توجه چندانی به حذف نورهای زائد زرد و نارنجی و گاهی آبی (به ویژه در هنگام عکاسی در فضایی بسته )توجه چندانی نمی کنند . اما نکته در اینجاست که امروزه در دنیای دیجیتال .با شناخت ویژگی White Balance به راحتی می توان نور تصویر را تنظیم نمود .

دمای رنگ (شدت درخشش نور )

علت این که روی عکسهایی که زیر نور لامپ تنگستن گرفته می شود هاله ای از نور زرد و نارنجی می افتد (یا وقتی از نور لامپ مهتابی استفاد می شود این هاله آبی رنگ می شود )این است که نورها حامل مفهومی به نام دمای رنگ هستند. هر چه دما پاین تر باشد .رنگها به سمت قرمز تمایل پیدا می کنند.و دماهای بالاتر رنگ عکس را به سمت آبی هدایت می نمایید.منابع نور متفاوت باعث انتشار دماهای رنگی متفاوت شده ودر نتیجه رنگهای گوناگونی را می توان روی عکس اعمال کرد .

در دنیایی عکاسی دیجیتال .می توان با سنسورهای نوری میزان انتقال نور تصویر را به رنگی خاص تعیین نمود .در این مقاله نحوه و میزان تنظیم نور و رنگ را خواهیم آموخت.

تنظیم White Balance به صورت دستی

مهمترین نکته برای انجام این تنظیمات که شیئی سفید رنگ را در اتاق مبنای رنگ سفید برای دوربین تعریف کنیم. بدین ترتیب دوربین قادر خواهد بود محاسبات باقیمانده را برای شدت نور سایر اشیاء انجام دهد. در اکثر دوربین های امروزی امکان تنظیم White Balance(یا تنظیم آن در منو های موجود در دوربینتان)محاسبات لازم برای White Balance در دوربین انجام خواهد شد.بعد از این تنظیمات .هر عکسی در اتاق گرفته شود .دارای نور و رنگ طبیعی خواهد بود .

نکته:رنگ خاکستری طبیعی . در واقع خاکستری ۱۸ درصد است که در آن همه نورها در آن به صورت یکسان منعکس می شوند.

هشدار:

مطمئن شوید شیئی که قرار است نور را بازتاباند در سایه قرار نگرفته است و به خوبی در معرض منبع نوری واقع شده است .

اگر نور بازتابانده شده از یک دیوار صیقلی مد نظر شماست . مطمئن شوید که شئی مبنا نور دریافتی از دیوار را باز می تاباند . مراقب منابع نور ترکیبی باشید. در چنین وضعیتی شاید لازم باشد که برای هر منبع نور تنظیمات مستقل انجام شود .

مراقب نور مهتابی باشید .با توجه به این که نور فلئورسنت کل طیف نوری را پوشش نمی دهد .عکسی که می گیرید ممکن است نتیجه دلخواه شما را در بر نگیرد .

تنظیمات از پیش تعریف شده :

برای اینکه تظیم نور با دردسر کمتری انجام شود .و هر با نیازی به  تنظیم نور به صورت دستی نباشد .در اکثر دوربینهای دیجیتال تنظیماتی ازپیش تعریف شده با نام های نظیر Tungsten.Sunny. Cloudy. Florescentو… جای گرفته اند. بنابرین در جاهایی که لازم است می توانید از این تنظیمات استفاده نمایید.

 

در تصویر یک. عکس با استفاده از گزینه Auto WB  گرفته شده است .منبع نور اتاق را دو لامپ زرد تشکیل می دهد و تاثیر آن را بر عکس مشاهد می کنید . اما عکس دو با استفاده از تنظیم Tungsten WB گرفته شده و به همین دلیل از نور مناسبی بر خوردار است .

تنظیم خودکار White Balance

از جمله فاکتور های که در دوربینهای دیجیتال به عنوان عاملی برای رقابت و برتری مد نظر گرفته می شود Auto WB است . با توجه به مدل دوربینهای دیجیتال این ویژگی در برخی از دوربین ها بهتر از سایرین عمل می کند . برای آزمایش این موضوع دوربین خود را در حالت Auto WB تنظیم کرده و عکسهای زیر منابع نوری مختلف را بگیرید .اگر نتیجه راضی کنند بود هموار می توان به این ویژگی در حالات مختلف اعتماد کنید .

برف

علیرغم وجود ویژگی Auto WB عکس های صحنه های برف معمولا هاله ای از نور آبی را در خود منعکس می نماید .برای رفع این مسئله دوربین را در حالت Custorn WB قرار داده و نور سفید را با  برف تنظیم کنیید. بدین ترتیب نور آبی ناپدید خواهد شد .

اگر دوربین شما از  Custorn WB پشتیبانی نمی کند . می توان در محیط   Photoshop Elernents  با استفاده  از گزینه >Color>Color Cast  Enhance به تنظیمات مطلوب خود برسید .

خلق جلوه های نوری

از White Balance می توان برای ایجاد نورهای مصنوعی نیز استفاده کرد به عنوان مثال می توان نور دوربین را برای یک لامپ فلورسنت تنظیم کرد وبعد در یک فضای باز عکس گرفت .در نتیجه عکسها حال و هوای غروب را پیدا خواهد کرد

می توانید همین تجریه را برای نورها و رنگهای مختلف بیازمایید.

برای دانلود رایگان این فایل ها در تلگرام روی بنر زیر کلیک کنید
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو

برای دیدن دموی محصولات در کانال ما عضو شوید
درخواست هایSQL :70. زمان تولید:0٫876 ثانیه. مصرف حافظه:36.83 mb