برای کمک به کودکان سرطانی اینجا کایک کنید
 تقویم لایه باز 1397

تقویم لایه باز 1397

گروه گرافیکی مد ۱۵ طرح لایه باز از تقویم سال ۱۳۹۷ هجری شمسی را به صورت پی اس دی طراحی کرده است این طرح ها مناسب عکس های تبلیغاتی،عکس مدارس و مهد های کودک،عکس کودک و نوزادو… هستند؛ این فون ها با الهام گرفتن از چهار فصل سال در چهار فصل مجزا طراحی شده است و تقویم تک برگ هم در این طرح ها به چشم می خورد که با سبک مذهبی و گرافیکی مهیا شده است این فایل ها در ابعاد برگه A4 و رزولیشن ۳۰۰ می باشند شما می توانید پس از خرید فایل آنها را دانلود و استفاده نمایید(دانلود به ازای پرداخت)شما در این مطلب یک نمونه کار را مشاهده می کنید جهت خرید و مشاهده تمامی نمونه کارها روی بنر خرید کلیک کنید
قیمت : 15000 تومان کلیک کنید!
فون لایه باز هفت سین

فون لایه باز هفت سین

گروه گرافیکی مد 15 فون لایه باز هفت سین نوروزی را با فرمت PSD و لایه های متعدد و مجزا از هم را طراحی کرده است،این فایل به صورت دانلود ویژه می باشد (دانلود پس از پرداخت وجه)
قیمت : 18000تومان کلیک کنید!

رنگهای زنده

رنگهای زنده
۱۲ شهریور ۹۲

 

رنگهای زنده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوربین دیجیتال شما، در هر عکس چند رنگ را می تواند ثبت نماید؟ هزار، میلیون،میلیارد؟ آیا

 کامپیوترتانمی تواند آن را نشان دهد؟ چاپگرتان چطور، آیا قادر است این رنگها را چاپ نماید؟

جواب دادن به سوالات فوق از روی دفترچه راهنمای ابزار دیجیتالی که خریده اید، صرفا نوعی پاسخ رفع تکلیفی خواهد بود. درک تعداد رنگهایی که ابزار شما قادر به تولید آنهاست و نحوه تعامل رنگ میان ابزار گوناگون، مستلزم فهمیدن گام رنگ می باشد.

بله یقینا شما می تواند دوربین یا چاپگر خود را روی وضعیت پیش فرض گذاشته و خود را درگیر این موضوع نکنید و بگذارید یک متخصص در آتلیه عکاسی رنگهای درست  را برای عکس شما انتخاب نماید. اما اگر این موضوع برای شما اهمیت دارد، یا قصد خرید یک دوربین، اسکنر، مونیتور، چاپگر و جدید را دارید، آگاهی از گام رنگ می تواند حیاتی باشد. چنین دانشی همچنین به شما کمک خواهد کرد. عکسهایی بهتر و کیفیت چاپی حرفه ای تر از آن عکس دریافت کنید.

مفهوم گام رنگ بسیار ساده است. جعبه های مداد رنگی گوناگون در ابعاد و تعداد مدادهای مختلف تصور کنید. فرض کنید کوچکترین جعبه حاوی ۱۰ مداد و بزرگترین آنها دارای ۱۶٫۷ میلیون مداد است. ) برای نگهداری چنین جعبه ای باید یک اتاق بزرگ درنظر گرفت.(

کاملا مشخص است اگر از یک طراح بخواهید صحنه ای را با این مدادرنگی ها خلق نماید.

آنچه با ۱۰ مداد کشیده می شود کاملا با طرحی که با ۱۶٫۷ میلیون مداد طراحی می گردد، متفاوت است. دوربینهای دیجتال قادرند با توجه به نوع نورپردازی تا ۱۶٫۷ میلیون رنگ را ثبت نمایند برخی دوربینهای DSLR می توانند از این مرزهم فراتر بروند. اما برخی ابزار تصویری نظر نمایشگرهای LCD از «جعبه مدادرنگی « کوچکتری برخوردارند.

از طرفی،گام رنگاکثر دوربینها تنها از شرایط نور پردازی و قدرت تفکیک رنگ دوربین تاثیر نمی پذیرد. بلکه تنظیمات انجام شده روی سایر پارامترهای تصویر،نظیر تضاد رنگ contrast غلظت رنگ saturationوشدت نور سفید نیز در این رابطه اهمیت دارند.

در رابطه با نمایشگر پارامترهایی نظیر Calibration، brightness و contrastتعیین کننده هستند و در مورد چاپگر،جنس کاغذ،نوع جوهر،تنظیمات درایور و حتی میزان رطوبت موجود در هوا می تواند روی گام رنگ تولید شده اثر بگذارد.

بادر نظر گرفتن پارامتر های فوق آزمایشگاهها و سایت های گوناگون تستهای گوناگونی روی ابزار تصویری جدید انجام داده و آن را به صورت حاصل ارزیابی یک ابزار دیجیتال منتشر می نماید.

به عنوان مثال در تستهای چاپگر آزمایشات با کاغذ عکس اعلا صورت می گیرد و عدد بدست آمده به عنوان اندازه گام رنگ منتشر می گردد.همچنین گاهی اوقات گرافهایی سه بعدی از این گامهای رنگ ارائه می گردد.از جمله سایت هایی که چنین خدماتی می دهند phpphoto.comهستند.

در پایان میتوان به این نکته اشاره کرد که هرچه گام رنگ بزرگتر باشد کیفیت محصول مورد نظر بهتر است.

وخوشبختانه نیازی نیست برای نگه داری این رنگها از یک انباری بزرگ استفاده کرد.

 

برای دانلود رایگان این فایل ها در تلگرام روی بنر زیر کلیک کنید
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
به اشتراک بگذارید :
فیسبوک گوگل تویتر کلوب فیسنما دیگ یاهو

برای دیدن دموی محصولات در کانال ما عضو شوید
درخواست هایSQL :66. زمان تولید:0٫584 ثانیه. مصرف حافظه:37.44 mb