برای کمک به کودکان سرطانی اینجا کایک کنید
آموزش آتلیه در منزل

آموزش آتلیه در منزل

بنر-فایل-دانلودی-اینجا-کلیک-کنیدکلیه این آموزش ها به زبان فارسی توسط گروه گرافیکی مد تهیه شده است۱-آموزش حرفه ای نورپردازی و رتوش حرفه ای تصاویر با استفاده از فتوشاپ۲-آموزش تنظیم و کنترل رنگ در عکس و تصویر۳- چگونگی رتوش و صاف کردن پوست در فتوشاپ۴- چگونگی تغییر رنگ ، مو، چشم ، لب و رژگونه۵- چگونگی نورپردازی بر روی پوست و چهره۶- کوچک کردن گوش ، بینی ، حجم دادن لب و تغییر حالت ابرو۷-آموزش حرفه ای برش مو های پریشان در فتوشاپ۸-آموزش عکس پرسنلی وویا عکس ۳در۴ و…با توجه به افزایش بی رویه هزینه عکسبرداری در آتلیه های سطح شهر و از سوی دیگر افزایش کیفیت دوربین‌ تلفن‌های هوشمند و دوربین‌های معمولی، بر آن شدیم تا نحوه‌ی آموزش آتلیه را به شما هم وطنان با کمترین هزینه اموزش دهیم ضمنا با یادگیری این آموزش تا ۵۰ درصد کار یک اتلیه را در منزل بخوبی یاد خواهید گرفتمباحث آموزش عبارتند از:۱-آموزش میکاپ و زیباسازی چهرهدر این آموزش ما با ترفند جدید و خاصی که مختص به گروه گرافیکی مد است ، با استفاده از نرم افزار فتوشاپ چهره خود را آرایش و جذاب تر نشان دهید ، ما در این آموزش به نکات و ترفند هایی اشاره می کنیم که بسیار می تواند به جذابیت چهره شما کمک کند ، اگر تا به حال با نرم افزار فتوشاپ هم کار نکرده اید هیچ مشکلی نیست زیرا ترفند ها و نکات آموزشی در این ویدئوی آموزشی به زبان فارسی به نحوی گفته شده است که می تواند برای همه گیرا و مفید باشد. در ادامه با این نکات و ترفند ها زیر آشنا می شوید* چگونگی رتوش و صاف کردن پوست در فتوشاپ* چگونگی تغییر رنگ ، مو، چشم ، لب و رژگونه* چگونگی نورپردازی بر روی پوست و چهره* کوچک کردن گوش ، بینی ، حجم دادن لب و تغییر حالت ابرو* چگونگی گذاشتن موژه مصنوعی برروی چشم۲-آموزش: عکس پرسنلی و پاسپورتیآموزش عکس پرسنلی در فتوشاپ را به زبان فارسی برای شما دوستان آماده کرده که با این اموزش بسیار ساده می توانید کاهش هزینه خوب برای خود و اطرافیان خود فراهم آورید شما اگه برای گرفتن عکس پرسنلی به آتلیه مراجعه فرمائید برای ۸ عکس پرسنلی شما باید ۱۲ هزار تومان پرداخت کنید در این اموزش به شما آموزش داده می شود به چه مراکزی مراجعه کنید و فقط با میلغ هزار یا دو هزار عکس پرسنلی خود را به چاپ برسانیدشما در این آموزش یاد می گیرید:*نورپردازی روی عکس(روشن کردن عکس های تیره و یا عکس های بی کیفیت)*نحوه ی رتوش اتوماتیک حرفه ای تنها با چند کلیک(مخصوص عکس های سر مجلسی و عکس پرسنلی)*دور بر کردن سوژه(یکی از ترفندهای جدید فتوشاپ برای دور برکردن عکس)*چیدمان عکس پرسنلی و پاسپورتی(در برگ های استاندار قابل چاپ و تعداد عکس های موجود)۳-آموزش جداسازی مو درفتوشاپکسانی که با فتوشاپ کار کرده اند می دانند که یکی از وقت گیر ترین کارها در برنامه فتوشاپ جدا کردن مو از پس زمینه است؛ مخصوصا اگر مو هابصورت پراکنده باشد. فیلم آموزشی به زبان فارسی می باشد، این آموزش به دوستانی که در زمینه عکاسی مشغول به کار هستند کمک زیادی می کند تا کیفیت کار خود را بالاببرند و مشتریان خود را راضی نگه دارند,با روشی سریع به شما یاد می دهیم که چگونه موهای به هم ریخته را از پس زمینه جدا کرده و به پس زمینه ای دلخواهتان منتقل کنید.“با خرید این آموزش جدیدترین نرم افزار فتوشاپ را بصورت رایگان از ما دریافت کنید”
قیمت : 8000 تومان کلیک کنید!
فون لایه باز دکورکودک و تولد

فون لایه باز دکورکودک و تولد

دانلود فون لایه باز دکور آتلیه کودک و تم جشن تولد و جشن دندونی به صورت پی اس دی مناسب عکس کودک و نوزاددر ابعاد 30 .20 رزولیشن 300 دی پی آی (دانلود پس از پرداخت)
قیمت : 17000تومان کلیک کنید!

 

 

آشنایی با فرمتهایJPEG وTIFF

 

در مورد ویژگیهای فرمت عکس بیشتر بدانیم                  

                      

 

در مورد ویژگیهای فرمت عکس بیشتر بدانیم

آگاهی از فرمت تصاویر کمک می کند تا بهترین کیفیت را از عکسهای خود دریافت نمایید. برخی از فرمتها تعادل مطلوبی را بین کفیت و اندازه عکس هنگام ذخیره عکس ها ارائه می دهد در صورتکیه  دیگر فرمتها این امکان را می دهد تا عکس هایی را که بد گرفته شده اند راحت تر بهبود ببخشید. فرمتهای تصویری بیشماری وجود دارند و همواره موارد جدیدی به آن اضافه می گردند.

در این مقاله می خواهیم بر روی خصوصیات دو فرمت از سه فرمتی که بیشترین ارتباط با عکاسی دیجیتال را دارند تمرکز کنیم JPEG و.TIFF

 

مقدمه ای بر فشرده سازی تصاویر

از جمله مفاهیم مهمی که فرمتهای بسیاری را از هم متمایز می کند، ویژگی فشرده سازی آنهاست. فایلهای فشرده شده (Compressed) به طور قابل ملاحظه ای کوچکتر از انواع فشرده نشده هستند و در دو گروه  عمده قرار می گیرند: Lossy و Lossless

فشرده سازی Lossless این اطمینان را می دهد که همه اطلاعات مربوط به عکس حفظ شده است حتی اگر اندازه فایل از نتیجه مورد انتظار بزرگتر

شود، بالعکس فشرده سازی   Lossy فایلهایی را ایجاد می کند که عمدتا اندازه کوچکتری دارند اما در طی فشرده سازی کمی از اطلاعات تصویر به صورت انتخابی از دست می رود. در نتیجه فایل فشرده شده کاملا همانند فایل اصلی نیست . تفاوت های آشکار بین این فایلهای فشرده شده و فایلهای اصلی آنها Compression Artifact نامیده می شود.

فرمت JPEG

JPEG مخفف Joint Photographic Expert Group بوده و همانطور که از نامش پیداست به طور و یژه برای ذخیره سازی تصاویر عکاسی ایجاد شده است. این فرمت به استانداردی برای ذخیره سازی تصاویر در دوربینهای دیجیتال و نمایش تصاویر عکسی بر روی صفحات اینترنت تبدیل شده است. فایلهای JPEG به طور عمده کوچکتر از فایلهایی هستند که با فرمت  TIFF ذخیره شده اند، هرچند این مزیت از آنجایی حاصل می شود که JPEG از فشرده سازی Lossy  استفاده می کنند .

ویژگی مهمی که در فایلهایی JPEG وجود دارد انعطاف پذیری آنهاست. فرمت JPEG مجموعه ای از ابزارهایی است که هرکسی می تواند تنظیمات آن رامتناسب با هرعکس تغ ییر دهد .

روش عملکرد فرمت JPEG به این صورت است که در طی فرایند فشرده سازی جزئیات مهم و حساس حفظ شده و جزئیاتی را که از نظر بصری تاثیر کمتری را دارند حذف می کند.

چشم انسان تفاوت بسیار کم روشنایی را بیشتر از تفاوت اندک رنگ تشخیص می دهد. فرمت JPEG شیوه  عملکرد خود را بر مبنای همین واقعیت بنا نهاده  است. از این رو مقدار فشرده سازی به شکل قابل توجهی به محتوای عکس بستگی دارد.

عکس هایی با سطح نویز بالا یا جزئیات فراوان به راحتی فشرده نمی شوند، در حال که تصاویری با فضای لطیف و بافت کم به خوبی فشرده می شوند. دو نمونه از این تصاویر را در این صفحه مشاهده می کنید.

بهتر است که از میزان تاثیر درجه تغ ییرات فشرده سازی بر یکفیت عکس تصوری قابل لمس داشته باشید. در تصویر زیر ، در حالت ۱۰۰ درصد به سختی متوجه تفاوت بین عکس فشرده شده و فشرده نشده خواهید شد ، اگر اصلا متوجه تفاوت شوید . دقت کنید که الگوریتم JPEG لبه های با Contrast بالا را با دقت خاصی بر حسب الویت طبقه بندی می کند . وقتی که یکفیت فشرده سازی کاهش می یابد الگوریتم JPEG مجبور به قربانی کردن بیشتر و بیشتر بافت های حساس عکس برای رسیدن به اندازه کوچکتر فایل می شود .

 

 

 

فرمت TIFF

TIFF مخفف کلمات Tagged Image File Format بوده و استانداردی در صنعت چاپ و نشر است. فایلهای TIFF عمدتا بزرگتر از فایلهای مشابه خود با فرمت JPEG بوده و معمولا به دو شکل فشرده نشده و یا فشرده شده با روش Lossless هستند. برخلاف  JPEG فایلهای TIFF می توانند Bit Depth )عمق بیتی(با کانال های ۱۶بیتی و یا کانال های ۸ بیتی داشته باشند و عکس های چند لایه می توانند دریک فایل ساده TIFF ذخیره شوند. فایل های TIFF یک انتخاب عالی برای آرشیو کردن فایل هایی هستند که ممکن است در آینده ویرایش شوند. چون هیچ گونه تاثیر نامطلوب ناشی از فشرده سازی را نشان نمی دهد. بسیاری از دوربین ها گزینه ای را برای ایجاد فایل ها با فرمت TIFF دارند اما اینها فضای بسیار بیشتری را نسبت به همتای JPEG خود مصرف می کنند . اگر دوربین شما فرمت فایل RAW را پشتیبانی می کند، این فرمت پیشنهاد بهتری نسبت به TIFF است چون RAWبه طور عمده کوچکتر است و می تواند حتی اطلاعات بیشتری را در مورد عکس شما نگهداری کند.

چند توصیه مفید

هر عکس را تنها کیبار بعد از به اتمام رساندن تمام ویرایش ها با استفاده از فشرده سازی Lossy ذخیره کنید چون هرگونه دستکاری میزان افت کیفیت را افزایش می دهد.

از چندین بار فشرده سازی دوری کنید چون Compression Artifact ها روی هم جمع شده و به طور پیشرونده ای موجب تنزل کیفیت عکس می شود.

از طرفی در چنین مواردی، استفاده از الگوریتم JPEG باعث ایجاد فایل هایی بسیار بزرگ خواهد شد.

مطمئن شوید که سطح نویز عکس شما در کمترین حد ممکن باشد چون به طور چشمگیری فایلهای JPEG کوچکتری را ایجاد خواهید کرد .

 

برای دانلود رایگان این فایل ها در تلگرام روی بنر زیر کلیک کنید
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]

درخواست هایSQL :58. زمان تولید:1٫631 ثانیه. مصرف حافظه:37.61 mb